37-letni Joseph O’Reilly został skazany na osiem lat więzienia za atak na mieszkającego w Glasgow Polaka. Razem ze swoim kolegą bestialsko znęcali się nad mężczyzną m.in. gwałcąc go i torturując. Do ataku na 36-letniego Polaka, pracującego jako szef kuchni w największym szkockim mieście Glasgow, doszło 17 lipca 2015 roku.



Na postoju taksówek poznał on 37-letniego fryzjera Josepha O’Reilly’ego oraz 40-letniego Jamesa Maira. Mężczyźni, gdy zorientowali się, iż Polak mieszka sam, zaczęli udawać, że mieszkają w jego sąsiedztwie i odjechali jedną taksówką.

Na miejscu Polak zaprosił dwóch napotkanych mężczyzn do siebie, proponując im wspólne picie alkoholu. Gdy znaleźli się w mieszkaniu, O’Reilly i Mair zaatakowali gospodarza i związali go kablem. Bestialsko się znęcali Następnie, wiedząc o homoseksualnej orientacji swojej ofiary, młodszy z oprawców dwukrotnie zgwałcił Polaka, a następnie już razem z Jamesem Mairem bestialsko znęcał się nad nim.




BUSY DO HOLANDII, NIEMIEC, BELGII, POLSKI


Wychodząc z mieszkania, napastnicy oddali na skatowanego mężczyznę mocz, zabrali ze sobą wartościowe przedmioty i grozili, by Polak nie zgłaszał sprawy na policję. Po ponad siedmiu godzinach skrępowany 36-latek został znaleziony przez właściciela mieszkania i wezwał pogotowie. Jak stwierdził prowadzący rozprawę w mieście Stirling sędzia Lord Turnbull, czyn dokonany przez O’Reilly’ego był „zachowaniem o najbardziej nikczemnej naturze”. Drugi z napastników, James Mair, został skazany na 18 miesięcy pozbawienia wolności za współudział w pobiciu i rabunku. Kara została złagodzona, ponieważ jego zeznania miały kluczowe znaczenie dla skazania O’Reilly’ego.




źródło: tvn24.pl

(Visited 1 878 times, 10 visits today)