Wielka Brytania deportowała do Holandii Polaka, który przed trzema laty spowodował głośny wypadek w Meijel (Limburgia). Zginęli wtedy dziadkowie i ich 2-letnia wnuczka.
niedziela do polski

Do tragicznego wypadku doszło 19 maja 2013 roku. Małżeństwo jechało z wnuczką na rowerach, kiedy na ścieżkę dla jednośladów wpadł rozpędzony samochód. Według prokuratury polski kierowca nie znajdował się pod wpływem alkoholu, ale przekroczył prędkość i stracił kontrolę nad pojazdem.
niedziela do Polski bez limitu bagażu

Początkowo sąd skazał Polaka na 120 godzin praco społecznych, co wywołało oburzenie w całej Holandii. Słysząc werdykt, wściekły ojciec dziewczynki rzucił na sali rozpraw krzesłem. Prokuratura odwołała się od tego wyroku, a sąd w Den Bosch skazał później kierowcę na piętnaście miesięcy pozbawienia wolności. Na cztery lata zawieszono też jego prawo jazdy.Dzięki współpracy polskich i holenderskich służb skazanego udało się namierzyć w Anglii. We wtorek znalazł się ponownie w kraju tulipanów, gdzie natychmiast trafił do więzienia. Do odsiadki pozostało mu 439 dni.źródło: nltimes.nl