Przeskocz do treści

Polacy zarabiają miliardy Euro dla Holenderskiej Gospodarki. Ile dokładnie ?

Okazuje się, że setki tysięcy migrantów zarobkowych z Europy Środkowej i Wschodniej bardziej wspiera holenderską gospodarkę niż do tej pory uważano – informuje AD.nl powołując się na wyniki badań SEO Economisch Onderzoek.11 miliardów euro rocznie

Ponad 370.000 migrantów zarobkowych z Polski oraz pozostałych krajów “nowej Unii” zasila gospodarkę Holandii kwotą 11 miliardów euro rocznie. Z tego po odjęciu kosztów pozostaje 5 miliardów euro – informuje AD.nl.

Jak wynika z badań, nieuzasadnione są obawy o odbieraniu pracy Holendrom przez pracowników z Europy Środkowej i Wschodniej. Do takiego wniosku doszli analitycy SEO Economisch Onderzoek po rozmowach z pięcioma głównymi pracodawcami, zatrudniającymi migrantów zarobkowych:
“Praca wykonywana przez migrantów zarobkowych dotyczy głównie produkcji na najniższym szczeblu.

Według pracodawców, dla tych ofert nie można znaleźć prawie żadnych pracowników wśród Holendrów”. Dotyczy to głównie miejsc pracy na zachodzie i południu Holandii: w rolnictwie i ogrodnictwie, logistyce, handlu, usługach biznesowych, przemyśle spożywczym i metalowym – wynika z badań SEO Economisch Onderzoek.

źródło: ad.nl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *