Z badań CBOS wynika, że coraz więcej Polaków jest przeciwnych przyjmowaniu uchodźców do Polski. Wydaję się, że jest to wyraźny sprzeciw przed, tzw. „poprawnością polityczną”. Obawiamy się o własne bezpieczeństwo, nie chcemy, by siłą ktokolwiek nas islamizował.

Badania CBOS pokazały, że tylko 4 % badanych zgadzało się, by uchodźcy z krajów afrykańskich czy Bliskiego Wschodu osiedlali się w Polsce. 35 % zgadzało się na pomoc tymczasową, ale aż 57 %. badanych stwierdziło, że uchodźców z tych krajów w ogóle nie powinniśmy przyjmować.

pm2Dr Karolina Hansen podkreśliła, że

„Polacy się boją, ponieważ nie znają tych osób”. – Mamy w Polsce garstkę uchodźców, niewielu mamy też imigrantów więc ludzie nie mają styczności z żywymi obcokrajowcami, ale z tym, co mówią politycy – wyjaśniła. – Boją się tego, czego nie znają – dodała.

Także Piotr Bystrianin zaznaczył, że ludzie boją się tego, czego nie znają. – W ramach fundacji pomagamy głównie uchodźcom i imigrantom, ale też jedną z naszych ważnych części działalności jest robienie warsztatów i szkolenie o uchodźcach, cudzoziemcach.

(Visited 71 times, 3 visits today)