O polskiej biedzie i bezprawiu, które w prostej linii prowadzą do bezdomności lub współczesnego niewolnictwa, donosi niemiecki portal gospodarczy Deutsche-Wirtschafts-Nachrichten.de – informuje z Hamburga Waldemar Maszewski. Według portalu i Fundacji „Walk Free Foundation” Polska zajmuje w Unii Europejskiej niechlubne pierwsze miejsce w klasyfikacji występowania właśnie współczesnego niewolnictwa.
Portal komentuje wyniki badań przeprowadzonych przez australijską fundację humanitarną „Walk Free Foundation”, według której Polska zajmuje niechlubne pierwsze miejsce w Unii Europejskiej w ilości tak zwanych „nowoczesnych niewolników”, których jest u nas prawie 72 tysiące. W klasyfikacji wyprzedzamy Węgry czy Rumunię.

Jako współczesne niewolnictwo fundacja uznaje oficjalne zatrudnianie ludzi z zarobkami niepokrywającymi podstawowych potrzeb,
przymusową pracę, handel ludźmi, wykorzystywanie seksualne w celach zarobkowych oraz przymusowe małżeństwa.
niedziela do polski
Niemiecki portal, pisząc o współczesnych niewolnikach w Polsce, twierdzi że panująca u nas wielka bieda spycha ludzi w bezdomność i zmusza ich do podejmowania niewolniczej pracy.

Im większa korupcja w danym kraju, tym łatwiej i szybciej rozwija się w tym miejscu niewolnictwo. Podobnie jest w przypadku, gdy nie funkcjonuje prawidłowo sądownictwo, a dla obywateli nie ma normalnego dostępu do służby zdrowia,
nie ma równego i swobodnego dostępu do zdobycia odpowiedniego wykształcenia, a zarobki ludzi nie pozwalają na godne życie. Z kolei, gdy dane państwo jest bardziej rozwinięte, tym możliwość wystąpienia współczesnego niewolnictwa jest dużo mniejsza.

źródło: niezależna.pl/tajnearchiwum