Po niedawnym zamachu w Nicei, coraz częściej pojawiają się pytania czy terroryści uderzą ponownie, tym razem w Polsce podczas zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Jak wynika z sondażu SW Research dla „Newsweeka”, takiego scenariusza obawia się niemal połowa Polaków.
ŚDM

Zamach podczas Światowych Dni Młodzieży? Jak wynika z sondażu SW Research dla „Newsweeka”, Polacy obawiają się ataku terrorystów w tym czasie. Takie zdanie wyraziło aż 45 proc. badanych. Czarnego scenariusza nie zakłada 35 proc. ankietowanych, zaś 20 proc. uważa, że „trudno powiedzieć” czy dojdzie do zamachu. Polskie władze twierdzą, że nie ma powodu do obaw.
busy do niemiec

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak zapewniał ostatnio, że nie ma informacji o zagrożeniu zamachami w Polsce podczas ŚDM. Jak zaznaczył, służby wyciągają jednak wnioski po zamachach w Brukseli i Nicei. – Służby nie raportują o zagrożeniu w Polsce, ale to nie znaczy, że lekceważymy jakiekolwiek sygnały o sytuacji, która ma miejsce poza granicami naszego kraju. Na moje polecenie już po zamachu w Brukseli z marca tego roku, zwiększona została liczba patroli policji i Straży Granicznej. Codziennie do czasu zakończenia Światowych Dni Młodzieży ponad 7,5 tys. policjantów dodatkowo patroluje polskie ulice, lotniska, dworce kolejowe, centra handlowe i inne miejsca, w których mamy do czynienia z dużym skupiskiem ludności – powiedział minister w rozmowie z PAP.DRAMAT PIELGRZYMÓW. SZLI NA ŚDM TRAFILI NA ZAMACH –> Czytaj Dalej

 

CZY NA ŚDM BĘDĄ ZAMACHY??? KOMENDANT POLICJI JUŻ WIE –> Czytaj Dalej

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach 27-31 lipca. Główne uroczystości odbędą się na krakowskich Błoniach. Następnie pielgrzymi przeniosą się do Brzegów.

źródło: fakt.pl

(Visited 136 times, 1 visits today)