Przeskocz do treści

Pola Elizejskie zdemolowane. Takich zamieszek stolica jeszcze nie widziała

Decyzja francuskiego rządu o podniesieniu akcyzy na paliwo rozwścieczyła tysiące obywateli. Od tygodnia protestują ubrani w żółte kamizelki, blokując drogi w całym kraju. W sobotę zebrali się w stolicy - efekt: starcia z policją i zniszczone Pola Elizejskie.

busy do holandii
Codzienne przejazdy busem z Polski do Holandii Zadzwoń +48 533 123 456

Chociaż francuskie władze zakazały zgromadzenia na Polach Elizejskich, stawiło się tam około 8 tysięcy z ponad 35 tys. osób, które deklarowały swoją obecność. Policja zmoblizowała dodatkowe 3 tysiące funkcjonariuszy do pilnowania demonstracji.

W centrum miasta utworzono kordon bezpieczeństwa chroniący rządowe budynki: Pałac Elizejski, francuski parlament i Hotel Matignion, w którym mieści się siedziba premiera. Nad głowami zgromadzonych latał też policyjny helikopter. Do tej pory aresztowano sześć najbardziej agresywnych osób.

Furia przed Pałacem Elizejskim

Na zdjęciach i nagraniach zamieszczanych w internecie widać, że manifestanci zachowywali się spokojnie, dopóki nie trafili na policyjne barierki przed Pałacem Elizejskim, siedzibą prezydenta Francji. Część uczestników manifestacji próbowała je sforsować. Wtedy policjanci użyli gazu łzawiącego i armatek wodnych.

Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

źródło: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat