W Krzyszkowicach pod Krakowem odbyły się uroczystości pogrzebowe sióstr, które zginęły w zamachu w Nicei. Magdalena (†21 l.) i Marzenia (†20 l.) spoczęły w grobie na parafialnym cmentarzu obok ukochanej mamy. W czasie nabożeństwa pogrzebowego zamiast kazania odczytany został list Franciszka do rodziny sióstr.
Pogrzeb sióstr zabitych w Nicei 1

Na katolickim pogrzebie pojawili się bliscy, koledzy i koleżanki z pracy oraz mieszkańcy Krzyszkowic, którzy chcieli pożegnać Magdalenę i Marzenę. Do kościoła przyszło również koło gospodyń wiejskich, które uwiło wieńce na trumny sióstr oraz strażacy. Nabożeństwo pogrzebowe prowadził biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Jan Szkodoń.Zamiast kazania ksiądz wygłosił list od Ojca Świętego. – Szczególnie w tych dniach Światowych Dni Młodzieży jest wielką tragedią, że młodzi ludzie tracą swoje życie – napisał Franciszek w liście skierowanym do rodziny Polek, które zginęły w zamachu w Nicei. W liście papież zapewnił również , że każdego dnia będzie się modlił, aby Bóg przyjął do nieba dusze Marzeny i Magdy. Następnie odczytano list kardynała Stanisława Dziwisza.
Pogrzeb sióstr zabitych w Nicei. 3

Były łzy, wielki żal i pytanie: dlaczego życie sióstr trwało tak krótko. – Najbardziej boli, że Marzena i Magda były takie młode i marzyły o tych wakacjach. Skąd mogły wiedzieć, że jadą po śmierć – mówią zapłakani sąsiedzi. Najbardziej chwytał za serce widok najbliższej rodziny młodych kobiet. To nie pierwsza tragedia w ich domu. Kilka lat temu stracili ukochaną mamę.źródło: fakt.pl


(Visited 949 times, 9 visits today)