Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie głośnego zabójstwa na Sadybie. Monikę A. skazał na dożywocie, a Grzegorza R. na 25 lat więzienia. W 2014 roku sprawcy poderżnęli gardło 86-letniemu mężczyźnie, jego ciało włożyli do walizki i wywieźli.

Wyrok został ogłoszony w piątek. Sędzia Michał Piotrowski oznajmił, że oboje uznaje oskarżonych winnych tego, że 5 maja 2014 roku w mieszkaniu przy ulicy Konstancińskiej „działając wspólnie i w porozumieniu w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie w postaci chęci osiągnięcia korzyści majątkowej i zagarnięcia cudzego majątku” pozbawili życia Aleksandra P.

„Rodem z mrocznego kryminału”

Tłumaczył, że po uprzednim zwabieniu go do mieszkania, zadali co najmniej jeden cios w głowę butelką, a następnie podcięli nożem gardło.

– W ocenie sądu, to sprawa rodem z mrocznego, skandynawskiego kryminału albo braci Coen, ale zdarzenia, które się wydarzyły to nie jest fabuła wymyślona przez Etana Cohena. To rzeczywistość, która miała miejsce niespełna dwa lata temu w nieodległych miejscach od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy – mówił sędzia Piotrowski.

Sędzia przytoczył też list, w którym oskarżona opisywała samą siebie. „Zła jestem głównie na siebie, bo pod postacią słodkiej dziewczyny i namiętnej kobiety zawsze krył się okrutny demon, który tylko czeka aby zaatakować i wbić swoje kły w szyję potencjalnych ofiar” – pisała.
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

– Okoliczności tej sprawy, w ocenie sądu nakazują zgodzić się z tym metaforycznym, może nieco grafomańskim, ale trafnym opisem oskarżonej dokonanym przez nią samą – dodał sędzia Piotrowski.

Oskarżona Monika A. została skazana na dożywocie, a także dodatkowo na dwa lata więzienia za namawianie do składania fałszywych zeznań. Z kolei Grzegorz R. usłyszał wyrok 25 lat więzienia. Ponadto oboje zostali pozbawieni na 10 lat praw publicznych.

Wyrok jest nieprawomocny. Skazani mają prawo do wniesienia apelacja.

źródło: tvn24.pl