Przeskocz do treści

Pod Wrzosem – Bo ze słodkości to tylko golonka.

Gdzie smacznie i tanio zjeść ?

Jedziesz do Niemiec, a może wracasz do Polski. Nie ma znaczenia pod warunkiem, że pokonujesz granice z Niemcami  w miejscowości Görlitz.

66 kilometrów od granicy jest magiczne miejsce zwane ,, Krzywa,,.

Tutaj zaopatrzysz się najlepsze na świecie noże – sprzedawane przez młodych cyganów, od których nie jeden absolwent studiów wyższych mógłby się uczyć pewności siebie oraz sprzedaży bezpośredniej.

Poza nożami możesz zatankować auto, zrobić zakupy i wymienić walutę. Co ciekawsze powiem wam, że często kurs skup/sprzedaż  euro jest bardziej atrakcyjny niż w dużych miastach. Dlatego jeżeli się pracuje za granicą to warto sprawdzić, czy na Krzywej nie wymienimy najlepiej waluty.

Na Krzywej znajdziesz również toalety, prysznice, pralnie i… najważniej grill

,,POD WRZOSEM,,

pod wrzosem

Ponadto dla mnie jest to lokal z innej epoki. Wystrój zatrzymał się gdzieś w późnych latach 90-tych. Można poczuć się jak w XX wieku. Dla jednych to plus a dla innych problem. Ja uwielbiam takie miejsce (przy czym jestem przekonany że lokal jest stylizowany z pełną świadomością i premedytacją).

Ale ja czy tysiące innych kierowców nie zatrzymujemy się tutaj, aby podziwiać wyszukane gusta właścicieli lokalu :).

Jedzenie ,jakie serwuje Grill Pod Wrzosem jest najlepsze w tej części Polski. Na całej A4 nie zjecie lepiej. I nie jest drogo. Zresztą zobaczcie sami.

POD WRZOSEM

 

Można powiedzieć, że jest się u Pani Magdy Gessler w restauracjach -dosłownie kilka dań głównych w karcie. Złośliwy powiedzą, że nie ma wyboru, że plastikowe noże itd. Wszystko się zgadza ale zanim ocenisz przyjedz z skosztuj tych jednych na świecie Polskich słodyczy.

Jest jeszcze coś co nadaje magii temu miejscu – jest to uczucie, które nie zrozumie nikt kto nie jechał busem na zachód.

Nikt nie rozumie tego bólu – nostalgii jaki odczuwamy zatrzymując się na krzywej jadać w stronę zachodu. Ostatni przystanek. Ostatnia prosta. Często zostawiasz ukochaną osobą, rodzinę czy przyjaciół i jedziesz, po to żeby im  żyło się lepiej. 60 km dalej wita Cie Niemiecka ziemia….. ok ale nie będziemy zamulać  .

Wracając do Polski pierwszym przystankiem po przekroczeniu granicy Polskiej….co jest ?

Dokładnie  – Krzywa

Ja zamawiam zazwyczaj pysznego steka i cole. Jem powoli. Delektując się miejscem. Uwielbiam smak polskiego grilla. Wszędzie słyszę język polski. Jestem szczęśliwy! Ciesze się, że mój pierwszy przystanek w Polsce to Krzywa i bar pod Wrzosem.

Po zjedzeniu idę sprawdzić kurs wymiany walut. Jeżeli jest prawilny to wymieniam walutę. Ponieważ jest to moment w którym zaczyna mnie rozpierać duma. Myśle sobie: dałem radę, za kilka godzin będę w domu.

Już układam w głowie co kupię dzieciom, żonie, rodzicom. Z kim się trzeba napić piwka, kogo odwiedzić. Po chwili rozmyślań wyciągam telefon i pisze sms: ,, jestem na krzywej,, lub ,, krzywa,, ,,Kochanie już wracam. Jestem na krzywej.

Dlatego dla mnie jest to magiczne miejsce budzące wiele skrajnych emocji. 

A jak Ty się czujesz, wjeżdżając na Krzywą ?

Uważajcie na siebie 🙂  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat