Z informacji jakie możemy przeczytać na portalu wawalove.pl dowiadujemy się, że w Warszawie jako pierwszy w Polsce powstanie plac zabaw. Będą huśtawki, zjeżdżalnie, trampoliny, ściany do rysowania i hamaki. Autorka projektu podkreśla, że dorośli, podobnie jak dzieci, potrzebują swobodnej i twórczej zabawy. – To nie musi kończyć się wraz z dzieciństwem –przekonuje.

 

Plac rozrywki dla dorosłych to wygrany projekt z budżetu partycypacyjnego. Miał powstać już we wrześniu, lecz przetarg na wykonawcę został unieważniony. „Złożone oferty przekroczyły środki finansowe przeznaczone na powyższy cel” – poinformowało wówczas miasto. Autorka projektu złożyła go ponownie i za drugim razem udało się podpisać umowę na budowę.

Nowe centrum rozrywki ma zostać wybudowane do 5 grudnia za 280 tysięcy zł. Powstanie w okolicach ulic Rakuszanki i Czerwona Droga. Na 400 mkw znajdą się szerokie, wygodne huśtawki, duże zjeżdżalnie i trampoliny, ściana do rysowania, bujawki, hamaki i oryginalnie zaaranżowane miejsca do siedzenia.Zadzwoń już teraz : +48 533 123456

To nowość w Warszawie, mam nadzieję, że spotka się z entuzjazmem mieszkańców – powiedziała Urszula Kierzkowska, burmistrz dzielnicy Ursus, w którym powstanie plac zabaw dla dorosłych.

W Polsce nie ma placów zabaw innych niż dla dzieci. Źródła naukowe mówią: dorośli, podobnie jak dzieci, potrzebują swobodnej i twórczej zabawy. – To nie musi kończyć się wraz z dzieciństwem – przekonuje autorka zwycięskiego projektu z budżetu partycypacyjnego. – Nie dajmy sobie wmówić, że nie wypada nam już machać nogami, skakać, głośno śpiewać, rysować po chodniku czy siedzieć na drzewie. Nie przejmujmy się tym, że niektórzy odbiorą to jako zachowanie co najmniej dziwne. Czy nie mamy już w sobie potrzeby wyrażania radości inaczej niż tylko przez uśmiech? – pyta retorycznie pomysłodawczyni.

źródło: wawalove.pl

(Visited 46 times, 1 visits today)