Jest nadzieja dla chorujących na nowotwory i epilepsję Polaków! Po dramatycznym apelu byłego rzecznika SLD Tomasza Kality, który zmaga się z nowotworem – wielopostaciowym glejakiem, PiS jest gotowe zalegalizować przynoszącą ulgę w cierpieniu medyczną marihuanę. Taką odważną deklarację złożył poseł PiS Jacek Sasin.medyczna marihuana

Apel byłego rzecznika prasowego SLD, Tomasza Kality wywołał poruszenie. Polityk wyznał w internecie, że choruje na złośliwego raka mózgu i zaapelował o legalizację medycznej marihuany, zdolnej pomóc jemu i tysiącom cierpiących Polaków. – Państwo skazuje mnie na to, żebym szukał po Warszawie dilerów – wyznał Kalita. Teraz okazuje się, że jego apel spotkał się ze zrozumieniem w PiS, choć oficjalnie nikt tego nie przyznaje.

– Nie trzeba było tego apelu (Tomasza Kality – red.), abyśmy nad tą sprawą pracowali. Przypomnę, że jest projekt klubu Kukiz ’15, został złożony w Sejmie i dzięki głosom PiS ten projekt jest procedowany. Myślę, że ten projekt zostanie uchwalony – zapowiedział poseł PiS, Jacek Sasin na antenie „Polsatu News”.
Wspomniany przez Sasina projekt ustawy trafił do Sejmu w lutym tego roku. Jego autorem jest poseł Piotr Liroy-Marzec, największy wśród posłów orędownik legalizacji. Wiosną Liroy opowiadał o swojej rozmowie na temat legalizacji z samym prezesem PiS.
busy holandia polska

Jarosław Kaczyński podobno miał być przychylny ustawie, pod warunkiem, że nie byłoby mowy o „żadnych furtkach dla rekreacyjnego” wykorzystania marihuany. – Spotkanie świetnie się udało, tak jak późniejsze rozmowy z posłami PiS – komentował poseł Kukiz’15. Teraz czas, by za deklaracjami poszły konkretne działania.

źródło: fakt.pl


(Visited 203 times, 2 visits today)