teror

PILNE! 51-letni Marek Roguski udaremnił próbę ataku terrorystycznego

Warszawa. Oczy świata są zwrócone w kierunku Polski z powodu 51-letniego mężczyzny, który sam obezwładnił dwóch uzbrojonych napastników i tym samym najprawdopodobniej zapobiegł dokonaniu przez nich zamachu terrorystycznego.

Wczoraj w godzinach wieczornych obok sklepu wielkopowierzchniowego zatrzymał się samochód, z którego wysiadło dwóch uzbrojonych mężczyzn w kominiarkach. Szybkim krokiem udali się do środka zostawiając auto na chodzie.

Marek, który był świadkiem tego zajścia nie zastanawiając się długo podbiegł do auta, wyjął kluczyki i wyrzucił je jak najdalej potrafił. Następnie podniósł obluzowany kawałek płyty betonowej i wbiegł za napastnikami do środka.

REAKCJA POLICJI NA ATAK NOŻEM!!

– Wybrałem tego większego, który trzymał karabin i z całych sił rozbiłem mu tą płytę na głowie. Padł na ziemię od razu – mówi z dumą bohater. – Nawet nie zauważyłem kiedy ten drugi uciekł. Moje szczęście, bo także był uzbrojony, tylko w krótszą broń.

 

Mężczyzna rzucił się w pogoń i dopadł drugiego napastnika kiedy ten próbował uruchomić auto. – Rozbił łokciem okno i wyszarpał go przez nie na zewnątrz – relacjonują świadkowie zajścia – Potem okładał go tak mocno, że tamtem próbował wczołgać się pod koła. Nic mu to nie pomogło, boMarek wyciągnął go za nogi. Dobrze, że nadjechała policja, bo nie wiem jak to by się skończyło.

Jeden z napastników został przewieziony karetką na sygnale do szpitala, jest obecnie w stanie śpiączki. Drugi został przewieziony na komendę. Policja nie udzieliła żadnych informacji na temat zatrzymanych ani prowadzonego śledztwa. Nie jest znana tożsamość ani motywy sprawców.

Właściciel sklepu zaoferował nagrodę dla bohatera, ale Marek odmówił jej przyjęcia, tłumacząc, że nie zrobił tego dla sławy czy zysku, ale dlatego, że tak należało postąpić.

bandit2

AKTUALIZACJA:

Nieoficjalne źródła w policji donoszą, że motyw zamachu terrorystycznego jest mało prawdopodobny. Badana wersja dotyczy porachunków między właścicielami sklepów. Mężczyźni mieli być wynajęci przez konkurencję do nastraszenia klientów.