Przeskocz do treści

Pierwszy stopień zagrożenia terrorystycznego w Krakowie

Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy ALFA na terenie Krakowa oraz całego województwa śląskiego.

Codzienne przejazdy busem z Polski do Holandii Zadzwoń +48 533 123 456
Codzienne przejazdy busem z Polski do Holandii Zadzwoń +48 533 123 456

Został wprowadzony w związku ze szczytem klimatycznym ONZ. Pierwszy stopień alarmowy ALFA będzie obowiązywał od od 26 listopada od godziny 00:00 do 15 grudnia do godziny 23:59 - informuje MSWiA. 24. Sesja Konferencji Stron Ramowej Konwencji ONZ w sprawie zmian klimatu (COP 24) zacznie się 3 grudnia i zakończy 14 grudnia.

ALFA jest najniższym z czterech stopni alarmowych.

Zgodnie z ustawą o działaniach antyterrorystycznych jest przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności.

Ważne jest przygotowania administratorów obiektów użyteczności publicznej. Są zobowiązani do prowadzenia ich wzmożonej kontroli, a wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego i Krakowa powinni zwrócić szczególną uwagę na nietypowe sytuacje i potencjalne zagrożenia, na przykład: dziwnie zachowujące się osoby, pakunki, torby lub plecaki pozostawione bez opieki w miejscach publicznych oraz samochody - szczególnie transportowe - zaparkowane w pobliżu miejsc zgromadzeń.

źródło: o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *