Jeśli karmisz swojego pupila zwykłą karmą dla zwierząt, możesz szkodzić jego zdrowiu – czytamy na oficjalnej stronie organizacji. PETA tłumaczy, że w powszechnie dostępnej karmie występują części zwierząt uznane za niezdatne do konsumpcji przez człowieka. Dlaczego miały by je zatem jeść zwierzęta? – pyta organizacja. Wycofane części np. kurczaków trafiają do zwierzęcej karmy. Jest to często mięso zwierząt, które zmarły wskutek zakażenia czy choroby.
peta

PETA wkazazuje, że w kilku stanach wykorzystywanie niezdatnych do spożycia przez ludzi części np. kurczaka i sprzedawanie ich do firm produkujących karmę dla zwierząt, jest legalne.

Większość jedzenia zawiera te same hormony, pestycydy i antybiotyki, które można znaleźć w jedzeniu dla ludzi. Jesli martwisz się o zdrowie swojego pupila i jesteś zaniepokojony okrucieństwem przemysłu mięsnego, jest to czas, by zaprzestac kupowania karmy dla zwierząt – można przeczytać na stronie organizacji.

Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu

Wielu wegetarian i wegan zdrowo karmi swoje zwierzęta, wykluczając z diety mięso – czytamy dalej. Jednym z przykładów jest Bramble, 27-letni border collie, przebywający wyłącznie na diecie wegańskiej, odżywiany tylko ryżem, soczewicą i organicznymi warzywami. Wiekowy pies został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

PETA wskazuje, że ludzkie jedzenie posiada wspólny mianownik z tym zwierzęcym, wywołuje mianowicie alergie, raka, wpływa na serce, problemy z kośćmi. Zwierzęce karmy zostały ponadto skażone podczas epidemii takich jak choroba wściekłych krów i wielu innych.

Organizacja przekonuje, że gdyby człowiek chciał nakarmić zwierzęta w pełni naturalnie, musiałby serwować kotom ptactwo lub pozwalać im polować, co także nie jest sprawiedliwym wyjściem.

„Psy i koty cieszą się zdrowiem na nowej diecie. Dieta wegetariańska dla twojego pupila jest zgodna z etyką praw zwierząt.” – pisze PETA na swojej stronie internetowej.

źródło: peta.org/wp.pl