• Policja i inne służby w Paryżu postawione w stan gotowości
• Trwają poszukiwania afgańskiego uchodźcy, który „może przygotowywać zamach”
• Celem ataku mogą być paryskie sztuczne plaże – informuje „Le Point”
• Zagrożona jest cała stolica, cała Francja – donosi metronews.frFrancuskie media informują, że paryska policja otrzymała we wtorek informację o uchodźcy z Afganistanu, który „może przygotowywać zamach terrorystyczny”. Służby „intensywnie” go poszukują.

Według policyjnych źródeł serwisu metronews.fr, śledztwo w sprawie Afgańczyka wszczęto 31 lipca, po doniesieniach wywiadu. We wtorek o jego ustaleniach poinformowano paryską policję, w środę policjanci otrzymali zdjęcie poszukiwanego.

Na razie nie wiadomo, jak nazywa się mężczyzna i co dokładnie planuje. Według serwisu internetowego tygodnika „Le Point” celem Afgańczyka mają być paryskie sztuczne plaże, które cieszą się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców stolicy Francji, a także turystów. Rozciągają się wzdłuż brzegów Sekwany i basenu de la Villette. Piasek wysypano nawet na dziedzińcu przed miejskim ratuszem.
Niedziela do Polski

Plaże są pod szczególną ochroną służb od ataku terrorystycznego w Nicei, gdzie 14 lipca Mohamed Lahouaiej Bouhlel wjechał ciężarówką w tłum ludzi i zabił 84 osoby, a 200 ranił. Na wjazdach ustawiono betonowe zapory, kontrolowane są samochody dostawcze, a nawet te należące do służb ratunkowych.– Nie ma szczególnego zagrożenia dla paryskich plaż. W obecnej sytuacji zagrozona jest cała stolica, cała Francja – stwierdził informator metronews.fr. Dodał, że z przekazanych paryskiej policji informacji wynika, że może podejrzany „może działać” w centrum Paryża lub „gdzie indziej”.
źródło: wp.pl


(Visited 99 times, 3 visits today)