Według pierwotnych informacji papież Franciszek miał przylecieć do Częstochowy śmigłowcem. Śląska drogówka przekazała jednak, że ze względu na przejazd papieskiej kolumny, od 7.30 sukcesywnie zamykane będą: autostrada A4, a także drogi S1 oraz DK1 na trasie od Krakowa do Częstochowy.Jak poinformował Mariusz Ciarka, rzecznik komendanta głównego policji służby są przygotowane na ewentualne zmiany w programie papieskiej wizyty. Już wczoraj wieczorem policja otrzymała informację o konieczności uruchomienia alternatywnych dróg przejazdu. Ciarka zapewnił, że takie scenariusze były przygotowywane już na etapie planowania papieskiej wizyty.

W związku z przejazdem kolumny papieskiej, w czwartek rano zamykane są odcinki autostrad A4, S1 i DK1 – poinformował oficer dyżurny śląskiej drogówki.

Informacje potwierdza Komenda Główna Policji, a jej rzecznik Mariusz Ciarka apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności.W związku z przejazdem kolumny papieskiej, w czwartek rano zamykane są odcinki autostrad A4, S1 i DK1 – poinformował oficer dyżurny śląskiej drogówki.
źródło: wp.pl


(Visited 235 times, 3 visits today)