Hans-Georg Maaßen, szef niemieckiej agencji wywiadowczej (BfV), ostrzegł, że Państwo Islamskie celowo umieszcza dżihadystów wśród uchodźców napływających do Europy i poinformował, że liczba salafitów w Niemczech wzrosła do 7 900. Oznacza to wzrost z 7 000 w roku 2014 i 5 500 w roku 2013.

„Salafici pragną ustanowić w Niemczech państwo islamskie.” — Hans-Georg Maaßen, dyrektor BfV, niemieckiej agencji wywiadowczej.
Ponad 800 rezydentów niemieckich, z których 60% posiada niemieckie paszporty, dołączyło do Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku. Z nich, około jedna trzecia powróciła do Niemiec. — Biuro Federalnej Policji Kryminalnej.

Prawie 5 000 europejskich dżihadystów powróciło na kontynent po zdobyciu doświadczenia bojowego na polach walki Bliskiego Wschodu. — Rob Wainwright, szef Europolu.

państwo islamskie

Piętnastoletnia niemiecka dziewczyna o marokańskim pochodzeniu ugodziła nożem i poważnie zraniła funkcjonariusza policji w Hanowerze. Atak przy pomocy noża wydaje się być pierwszym niezależnym atakiem terrorystycznym dokonanym w Niemczech, zainspirowanym ideą Państwa Islamskiego.

Do incydentu doszło na głównej stacji kolejowej w Hanowerze, popołudniem 26 lutego, kiedy to dwóch policjantów zauważyło, że dziewczyna – określana mianem Safia S. – obserwowała i śledziła ich kroki.

Polcjanci podeszli do dziewczyny, która miała na głowie islamską chustę i poprosili ją o okazanie im dokumentu tożsamości. Podała im swoje dokumenty, po czym ugodziła w szyję jednego z funkcjonariuszy przy pomocy sześciocentymetrowego nożą kuchennego.
3

Według policji, atak nastąpił tak szybko, że 34-letni funkcjonariusz, który został zabrany na sygnale do szpitala, nie był w stanie się obronić. Po aresztowaniu Safii, policja znalazła przy niej drugi, większy nóż.
„Przestępczyni nie okazywała żadnych emocji”, powiedział rzecznik policji. „Martwiła się jedynie o swoje nakrycie głowy. Chciała, aby po aresztowaniu, chusta została prawidłowo założona. Nie interesowało jej to, czy zaatakowany przez nią policjant przeżył atak.”
3 marca oskarżyciel publiczny Hanoweru, Thomas Klinge, ujawnił, że Safia udała się na granicę turecko-syryjską w listpadzie 2015 roku, aby przyłączyć się do Państwa Islamskiego, ale że matka przekonała ją, aby powróciła do Niemiec 28 stycznia br.
Według policji, napaść była zaplanowana: nie mogąc przyłączyć się do Państwa Islamskiego w Syrii, Safia zdecydowała się przeprowadzić atak przeciwko policji w Niemczech.
Safia jest oskarżona o usiłowanie zabójstwa. Jest także oskarżona o przestępstwo terrorystyczne. Według prokuratury, jadąc do Turcji w celu przyłączenia się do Państwa Islamskiego, dziewczyna pogwałciła paragraf 89c niemieckiego Kodeksu Karnego, „Przygotowanie poważnego brutalnego przestępstwa zagrażającego państwu.”

źródło: GateStone Institute