Państwo Islamskie (ISIS) opublikowało w internecie kolejne nagranie, w którym zapowiada kolejne ataki w Europie. Tym razem ofiarami zamachów ma paść Londyn, Berlin lub Rzym – podaje dziennik „The Independent”.

Dżihadyści wzywają w filmiku do „zabijania niewiernych w każdym zakątku świata”.

Mówiący po angielsku narrator przestrzega, że to, co się stało w Paryżu oraz Brukseli, przydarzy się każdemu innemu krajowi, który opowie się przeciwko tzw. Państwu Islamskiemu (ISIS).

Islamiści zapowiadają, że Europę czekają kolejne „czarne dni”. „Paryż był wczoraj, Bruksela dzisiaj. Allah wie, gdzie kolejny atak będzie jutro. Może to będzie Londyn, może Berlin lub Rzym”. Nagranie zostało opublikowane wczoraj przez grupę Al Wa’ad Media Production, która wspiera ekstremistów.

Brytyjski premier David Cameron poinformował, że w przeciągu pół roku służby specjalne udaremniły w Zjednoczonym Królestwie 7 zamachów.

busy do holandii

W 2015 roku w Wielkiej Brytanii zatrzymano łącznie 280 osób, które zostały oskarżone o przestępstwa związane z terroryzmem. Z roku na rok rośnie liczba aresztowanych kobiet – w ciągu ostatnich 12 miesięcy zatrzymano 45 podejrzanych, co stanowi wzrost o 50 procent w porównaniu do 2014 roku.

Szacuje się, że od początku konfliktu w Syrii 800 osób posiadających brytyjskie obywatelstwo wyjechało walczyć po stronie tzw. Państwa Islamskiego. Według brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, ok. 350 z nich wróciło na Wyspy, gdzie planuje przeprowadzenie ataków terrorystycznych.

źródło londynek.net