Przeskocz do treści

Oszczędności Polaków WYPAROWAŁY. Nie ma ich w bankach!

Wynagrodzenie Polaków rośnie, stopa bezrobocia jest rekordowo niższa. A oszczędności? Niższe niż kiedykolwiek! W 2008 roku nasze oszczędności wzrastały o 20 procent rocznie. Teraz jest to zaledwie wzrost czteroprocentowy. Co się dzieje z naszymi pieniędzmi?!Lokaty oszczędnościowe w Polsce, w porównaniu do lokat w innych krajach, są bardzo słabo oprocentowane. Polacy zdają sobie sprawę i tylko nieliczni z nich decydują się odkładać pieniądze w celu powolnego ich pomnażania.

Od 2016 roku wartość wszystkich lokat w Polsce spadła o ponad 35 mld złotych. Pieniądze dalej trzymamy w banku, jednak na zwykłym rachunku, a nie koncie oszczędnościowym, które przynosiło nam znikome korzyści.

Codzienne przejazdy busem do Holandii, Belgii i Niemiec. Bez Przesiadek, Zadzwoń teraz +48 533 123456
Codzienne przejazdy busem do Holandii, Belgii i Niemiec. Bez Przesiadek, Zadzwoń teraz +48 533 123456

Polacy żyją z dnia na dzień i nie pomnażają oszczędności?

To też nie do końca prawda. Nic nie wskazuje na to, że Polacy „przejadają” zarobione pieniądze. Gdyby tak było, wartość pieniądza na kontach i lokatach firmowych powinna rosnąć w zawrotnym tempie – a tak się nie dzieje.

Co więc tak naprawdę stoi za małymi oszczędnościami mimo większych zarobków? Odpowiedź może kryć się w lokowaniu swoich oszczędności w obcych walutach.

W poprzednich latach zauważaliśmy stopniowy wzrost tego typu zachowań, jednak to dopiero poprzedni rok był rekordowy! Przechowywane w banku obce waluty wynoszą aż 71 mld złotych! To dwa razy więcej niż oszczędności na lokatach w naszej rodzimej walucie.
Więc jednak Polacy oszczędzają – ale coraz bardziej świadomie, wybierając skuteczniejsze źródła pomnażania gotówki.

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *