Przeskocz do treści

Oktoberfest – największy festiwal piwa na świecie

Oktoberfest jest największym festiwalem piwa.

Dokładnie rzecz ujmując są to dożynki organizowane po zbiorach chmielu, które Bawarczycy obchodzą w tej formie od 1810 roku, w przeciwieństwie do innych tego typu uroczystości ta przyciąga miliony turystów.

Chcesz zamówić busa do Niemiec ? Czekamy na Ciebie 🙂

Oktoberfest - największy festiwal piwa na świecie
Oktoberfest jest największym festiwalem piwa.

Przeczytaj również:

Kiedy i gdzie odbywa się Oktoberfest ?

Wbrew temu co sugeruje nazwa Oktoberfest rozpoczyna się we wrześniu a nie w październiku. Ponieważ już w 1872 roku władze i organizatorzy zmienili datę rozpoczęcia festiwalu. Zabieg ten miał pozwolić na wykorzystanie w pełni uroków bawarskiej jesieni i pozwolić na swobodne biesiadowanie pod gołym niebem.

Tradycyjnie festiwal zaczyna się w drugiej połowie września i trwa od 16 do 18 dni. W związku z tym przyjęte jest aby zaczynał się po 15 września i trwał do pierwszej niedzieli października. Miastem organizatorem jest Monachium - stolica regionu Bawaria. Od kilkudziesięciu lat do Bawarii ciągną turyści z całego świata, żeby uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu przede wszystkim Włosi, Japończycy, Australijczycy i Amerykanie.

Oktoberfest - największy festiwal piwa na świecie
Namiot Festiwalowy

Oktoberfest odwiedza co wydaje się jeszcze bardziej niemożliwe ponad 6 milionów turystów w czasie każdego festiwalu. Uczestników nie przeraża nawet ciasnota, ponieważ namioty w których organizowane są imprezy na terenie Festiwalu mogą pomieścić zaledwie 120 tysięcy osób.

Piwo, piwo i jeszcze raz piwo

Biesiadnicy spożywają około 5 milionów litrów piwa

Jak już wcześniej wspominałem to dożynki organizowane po zakończonych zbiorach chmielu. W związku z tym, w trakcie festiwalu wypija się ogromne ilości piwa. Odkąd święto przybrało bardziej komercyjny i międzynarodowy zasięg co roku wypija się podczas obchodów Oktoberfestu około 5 milionów litrów piwa. 

Oktoberfest - największy festiwal piwa na świecie


Co ciekawe rekord spożytej ilości złotego trunku ustanowiono podczas festiwalu w 2012 roku, kiedy to biesiadnicy skonsumowali aż 7,2 milionów litrów.

Atrakcje Oktoberfest

Oktoberfest to idealne miejsce również dla najmłodszych

Festiwal to nie tylko święto piwoszy to także miejsce gdzie całe rodziny wraz z dziećmi znajdą dla siebie coś odpowiedniego. Oktoberfest oferuje wiele karuzel przeznaczonych przede wszystkim dla najmłodszych od łagodnych po szalone.

Festiwal ma również swoje stałe atrakcje, które stały się już nieodzownym elementem z całą pewnością do najpopularniejszych należą:

  • Krinoline - karuzela z własną orkiestrą dętą
  • Toboggan - zjeżdżalnia, na której uczestnicy transportowani są na górę za pomocą szybko przesuwającej się taśmy. Co z reguły zawsze prowadzi do zabawnych sytuacji
  • Teufelsrad - obracająca się tarcza, na której uczestnicy muszą się jak najdłużej utrzymać
  • Olympia Looping -kolejka z 5 pętlami

Ponadto stoiska z watą cukrową i słodkimi, prażonymi migdałami.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *