Mieszkająca w Bristolu polska rodzina z trójką dzieci stała się celem „obrzydliwego” rasistowskiego ataku. Nieznani sprawcy obrzucili ich dom cegłówkami, powybijali szyby, a na ścianach i drzwiach wejściowych narysowali sprayem obraźliwe napisy – podaje „Bristol Post”.
Jak informuje dziennik, w serii rasistowskich incydentów ucierpiały cztery rodziny imigrantów mieszkające w okolicy Bideford Crescent w Knowle West. Policja nie ujawniła personaliów poszkodowanych, ale świadkowie cytowani przez „Bristol Post” wyjaśnili, że wśród ofiar znajduje się m.in. polska rodzina z trójką dzieci.

Napastnicy, których tożsamości nie udało się wciąż ustalić, obrzucili domy imigrantów cegłówkami, wybijając szyby w oknach. Na ścianach z kolei narysowali czarną farbą znaki przypominające „X”. Na części budynków pozostawili także obraźliwe napisy, których treści służby nie ujawniają.
busy do holandii
Zdaniem policji były to ataki powodowane nienawiścią. „To podłe, obrzydliwe napaści na niewinnych ludzi. Nie będziemy akceptować podobnych incydentów. Część mieszkańców była w domach, gdy wandale zaczęli rzucać w okna cegłami. Teraz ci ludzie są przerażeni” – mówi inspektor Nigel Colston.

„Jestem pewien, że większość osób mieszkających w tej dzielnicy jest zszokowana tym, co się stało. To zatrważająca nienawiść” – dodaje. „Apelujemy o do wszystkich osób, które mogą posiadać informacje o atakach przy Bideford Crescent lub jakichkolwiek innych incydentach o podłożu rasistowskim. Zgłaszajcie się do nas. Pomóżcie nam ująć napastników” – prosi Colston.
Mieszkająca w Bristolu polska rodzina z trójką dzieci stała się celem „obrzydliwego” rasistowskiego ataku.
Mieszkająca w Bristolu polska rodzina z trójką dzieci stała się celem „obrzydliwego” rasistowskiego ataku.

źródło: maximus media


(Visited 3 448 times, 3 visits today)