Samochody z polskimi tablicami rejestracyjnymi były wielokrotnie podpalane w ostatnich tygodniach w Oberschöneweide. Ostatniej nocy, policja złapała sprawcę, który od maja regularnie podpalał samochody Polaków
W nocy jeden z policjantów pełniący nocną służbę po cywilnemu zauważył człowieka, który zatrzymał się przy zaparkowanym Fiat Ducato. Krótko po tym jak odszedł od busa, policjant zauważył,że samochód płonie. Zaalarmował straż pożarną, a następnie dogonił mężczyznę i aresztował go.

Około godzinę poźniej policjanci znaleźli zaparkowanego nieopodal VW Polo, należące do podpalacza. Znaleźli w bagażniku zapalniczki, oraz podpałki do grilla.

W przesłuchaniu 25-letni Niemiec przyznał się że, od 20. maja podpalił w sumie dziesięć samochodów, wszystkie które miały polskie tablice rejestracyjne.

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Przy podpaleniach zostało uszkodzonych jeszcze 20 samochodów poza tymi, które zostały podpalone. Policjantom nie udało się jeszcze ustalić dlaczego Niemiec podpalał właśnie polskie samochody. 25-latek mieszka w Oberschöneweide.

Śledczy nie wykluczają, że mężczyzna jest chory psychicznie. W poniedziałek, ma zostać postawiony przed sądem. Sąd musi zdecydować, czy podejrzany zostanie osadzony w areszcie lub w szpitalu psychiatrycznym.
źródło: berliner-zeitung.de