Przeskocz do treści

O co chodzi? Brytyjczycy masowo ubiegają się o polskie obywatelstwo

Jak donosi Pikio.pl - Z informacji podawanych przez konsulat RP wynika, że coraz więcej Brytyjczyków ubiega się o polskie obywatelstwo i przyjeżdża do naszego kraju. Zjawisko zostało już określone – w porównaniu do lat poprzednich – jako „masowe”.busy do holandii, niemiec, belgii
Codzienne przejazdy do Polski, Niemiec, Belgii, Holandii. Zadzwoń +48 533 123 456

Zaskakujące dane potwierdza Krzysztof Grzelczyk, konsul generalny RP. Tylko w 2016 roku wydanych zostało aż o 14 proc. więcej paszportów niż w roku poprzednim. W sumie było ich 50 tysięcy. Jednocześnie, coraz bardziej wzrasta liczba zapytań kierowanych ze strony Brytyjczyków o sposób uzyskania polskiego obywatelstwa. Na pierwszy rzut oka liczby te mogą się nie wydawać duże, jednak wzrost zainteresowania polskim obywatelstwem jest ogromny jak nigdy wcześniej.

Co kusi Brytyjczyków w Polsce? Niektórych względy osobiste – np. współmałżonkowie mieszkający zagranicą. Nie bez znaczenia jest tutaj również sytuacja polityczna Wielkiej Brytanii. Grzelczyk podkreśla, że wzrost zapytań o polskie obywatelstwo może być powiązany z Brexitem. Pojawiają się również głosy, że ogromny wpływ ma na to coraz większe zagrożenie atakami terrorystycznymi.

Jednocześnie odnotowano, że coraz mniej mieszkańców naszego regionu decyduje się przyjeżdżać do Wielkiej Brytanii. W ubiegłym roku do krajów Europy Środkowo-Wschodniej wróciło o 31 tys. osób więcej niż w 2015 r.

codziennie busy do holandii

– Według badań brytyjskich na Wyspy przyjeżdża coraz mniej przybyszów z Polski i innych krajów naszego regionu. Z całej grupy ośmiu państw Europy Środkowej i Wschodniej (EŚiW) w pierwszym kwartale tego roku do Wielkiej Brytanii przybyło 26 tys. osób, dla porównania – w tym samym okresie ubiegłego roku było to blisko 40 tys – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Krzysztof Grzelczyk.

Konsul nie ukrywa, że Polacy mogą wracać do kraju w obawie przed niepewnym statusem po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

źródło: Pikio.pl
Najczęściej wyszukiwane: busy do holandii , bus do holandii , przewozy do holandii , busy holandia , busy holandia polska , polska holandia, polska holandia, busy polska holandia, polska bus, bus holandia, bus polska holandia, bus holandia polska, busy z holandii do polski


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *