Nowoczesny design, ponad 500 koni pod maską i nawet 330 km/h. Te dane przyprawią nie jednego fana motoryzacji o zawrót głowy. To Nowa Warszawa, samochód tworzony przez grupę młodych projektantów z Wrocławia. Czy powtórzy sukces legendarnego modelu, jeszcze nie wiadomo. Prace powoli dobiegają końca, a model samochodu w końcu pokazano publicznie. – Chcemy, żeby każdy Polak czuł się dumny z tego auta – mówi portalowi tvp.info Michał Koziołek, twórca projektu.Pokaz modelu samochodu Nowa Warszawa-New Warsaw cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko pasjonatów czterech kółek. Wynika to zapewne z tęsknoty za polską myślą motoryzacyjną i żalu, że właściwie nic niej z obecnie nie zostało. Stąd pomysł, by stworzyć i sprzedawać samochód stworzony od podstaw, który swoim wyglądem przypomina legendarną Warszawę, model 223.

– Nie nawiązujemy do M20, czyli tej „garbatej” wersji, tylko do 223, dlatego że to był projekt przerobiony przez Polaków. Zależało nam na tym, żeby oddać jak najwięcej polskości w tym projekcie – mówi Michał Koziołek.

 

Podobieństw więcej niż na pierwszy rzut oka

Nowa Warszawa ma być samochodem przyszłości, dlatego na pierwszy rzut oka nie widać podobieństw z autem produkowanym w latach 1951-1973. – Patrząc na przekrój auta można zauważyć charakterystyczną burtę po boku samochodu. Przód, czyli okrągłe podwójne reflektory, poniżej halogeny doskonale nawiązują do ducha starej Warszawy – wymienia twórca. Do tego można jeszcze dodać tzw. grill, charakterystyczny kształt maski z tzw. „nosem”, a z tyłu są to pionowe lampy i niektóre elementy bagażnika.źródło: tvp.info / YouTube

Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
(Visited 170 times, 1 visits today)