Anita Włodarczyk fenomenalnie spisała się w konkursie rzutu młotem w Lotto Memoriale Kamili Skolimowskiej. Polka pobiła własny rekord świata, który ustanowiła na igrzyskach w Rio! 31-letnia zawodniczka w czwartej próbie uzyskała 82,98 m.
włodarczyk

Anita Włodarczyk w tym sezonie jest po prostu w nieziemskiej formie. Polka już wcześniej wygrywała w wielkim stylu, ale niewiarygodne jest to, że ona mimo braku konkurencji systematycznie robi postępy.
Na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro 31-letnia młociarka walczyła tylko z sobą. Bardzo szybko zapewniła sobie złoto, a potem poprawiła własny rekord świata. W Brazylii Włodarczyk uzyskała wynik 82,29 m. Wówczas zapewniała, że stać ją… na jeszcze lepsze rzuty.
niedziela do Polski bez limitu bagażu
Z misją pobicia najlepszego rezultatu udała się na Lotto Memoriał Kamili Skolimowskiej. Polka rozkręcała się z każdą kolejną próbą, a w czwartym podejściu rzuciła fenomenalnie. Nasza mistrzyni uzyskała wynik 82,98 m, czyli poprawiła rekord o blisko 70 centymetrów.

Druga w zawodach Sophie Hitchon przegrała z Włodarczyk o… ponad 10 metrów. To pokazuje dominację Polki. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Amber Campbell, a na czwartym sklasyfikowano drugą z naszych reprezentantek Joannę Fiodorow.Wyniki rzutu młotem:

Miejsce Zawodniczka Kraj Wynik
1.
Anita Włodarczyk
Polska
82.98
2. Sophie Hitchon Wielka Brytania 72.42
3. Amber Campbell USA 72.17
4. Joanna Fiodorow Polska 68.05
źródło: wp.pl


(Visited 95 times, 2 visits today)