Przeskocz do treści

Niemiecki przedsiębiorca do Polaków : „nienawidzę Polaków… Jesteście gównem”

Niemiecki przedsiębiorca Hans G. skazany za szerzenie mowy nienawiści wobec Polaków. Sąd nakazał zapłatę 50 tysięcy złotych tytułem zadośćuczynienia i przeproszenie powódki.

Proces Hansowi G wytoczyła była pracownica tej spółki Natalia Nitek-Płażyńska. Sprawa zaczęła się od wyemitowanych przez Telewizję nagrań powódki na których to niemiecki przedsiębiorca wypowiadał się o Polakach.

nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem”. – Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju (Polski), że taki jestem – miał też mówić biznesmen. – Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu

Przeczytaj również:

Niemiecki przedsiębiorca do Polaków - nienawidzę Polaków... Jesteście gównem

Pani Natalia wygrała proces cywilny, ale przed sądem rejonowym w Wejherowie toczy się drugie postępowanie. Has G. odpowie również na karne zarzuty dotyczące szerzenia mowy nienawiści. Niemca oskarżono o używanie słów, które są przyjęte jako obelżywe, postawiono mu 5 zarzutów. Według śledczych miał on używać słów takich jak:

„jesteście idioci”, „Polaczki”, „Scheisse Polaken”.

źródło: TvP.info/ zdjęcia screeen tvp.info/YT opracował AJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *