Przeskocz do treści

Niemiecka policja aresztowała najbardziej poszukiwaną w Europie Polkę

Niemiecka policja zatrzymała skazaną za zabójstwo Dorota Kaźmierska - poinformowała Komenda Główna Policji, ponieważ kobieta była na liście Europolu 18 najbardziej poszukiwanych przestępczyń. Ukrywała się przez sześć lat. 
Niemiecka policja zatrzymała Polkę w Wuppertaal

Do zatrzymania doszło dzięki akcji "Zbrodnia nie ma płci" prowadzonej przez Europol. Przede wszystkim policjanci z przedstawicielstwa ENFAST weryfikowali wszystkie docierające do nich informacje. Jedna z nich okazała się wiarygodna, ponieważ wszystko wskazywało na to, że Dorota Kaźmierska ukrywa się w Niemczech.

W niecałą dobę od przekazania informacji, niemiecka policja zatrzymała kobietę.

 Pomimo dużej zmiany wizerunku, posługiwania się fałszywymi danymi personalnymi, wyspecjalizowane jednostki poszukiwawcze zrzeszone w ENFAST nie dały się zmylić

podkreśla Inspektor Ciarka

Dorota Kaźmierska została skazana na 25 lat więzienia za zastrzelenie męża, do którego doszło w nocy z 29 na 30 maja 2008 r. w Bydgoszczy. W październiku 2013 r. sąd zgodził się na półroczną przerwę w odbywaniu kary ze względu na stan psychiczny jej syna, który był w depresji. Polka do aresztu już nie wróciła.

Kobieta ma jednak wielu obrońców. Twierdzą oni, że Dorota Kaźmierska była ofiarą przemocy domowej. Mąż miał ją bić, katować i znęcać się nad nią psychicznie. Kobieta wcześniej uciekała z domu
W każdy poniedziałek busy z Niemiec do Polski jedyne 197 złotych

Rodzina jej męża uważa jednak, że kobieta zabiła męża z pobudek ekonomicznych. Leszek K. był zamożnym człowiekiem, handlował w Bydgoszczy nieruchomościami.

źródło: KGP/wp.pl/o2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *