Niemcy: Najpierw grozili zamachami bombowymi. W końcu rzeczywiście to zrobili! Bomba była umieszczona w koszu na śmieci przed sklepem Lidl. Metalowe kawałki kosza trafiły w znajdującą się w pobliżu ekspedientkę, kobieta została lekko ranna. Nie uwierzysz, na co zamachowcy chcieli wydać ewentualny okup!

busy do holandii

Od miesięcy filia sieci handlowej Lidl w Zagłębiu Ruhry atakowana była pogróżkami z zapowiedzią zamachów bombowych. Jakiś czas temu z samego rana ładunek wybuchowy eksplodował rzeczywiście – w koszu na śmieci przy wejściu do punktu skupu butelek Lidla w Herten w powiecie Recklinghausen. Metalowe kawałki kosza trafiły w znajdującą się w pobliżu ekspedientkę, kobieta została lekko ranna – podaje portal dw.com.pl. Sprawcy: 54-letni Ruediger D. i 48-letnia Liana D. z Gelsenkirchen wcześniej już żądali od Lidla miliona euro. W razie niespełnienia ich warunków, Lidl miał się liczyć z kolejnymi eksplozjami i podwyższeniem żądanej sumy.

niemcy : policja
Niemcy: Prokuratura oskarża ich o próbę zabójstwa.

Domagali się przekazania – okupu na karty przedpłacone, tzw. prepaid. Lidl dla pozoru przystał na te warunki. Wpadli, kiedy usiłowali wyciągnąć pieniądze z bankomatu. Prokuratura oskarża ich o próbę zabójstwa. Bezrobotna para zamierzała chciała wydać okup na wyjazd do Hiszpanii i kupna tam domu.
BUSY DO NIEMIEC, CODZIENNIE , DOOR TO DOOR

źródło: fakt.pl


(Visited 174 times, 1 visits today)