Reutlingen: uchodźca z Syrii zabił maczetą kobietę w ciąży i ranił dwie osoby. „Bild”: ofiarą jest Polka

• 21-letni uchodźca syryjski uzbrojony w maczetę zabił kobietę w ciąży i ranił mężczyznę oraz kobietę w Reutlingen na południu Niemiec – informuje rzecznik policji w tym mieście
• „Die Welt”: napastnikiem jest 21-letni Syryjczyk, ofiarą – kobieta pracująca w lokalu z kebabami. Według „Bilda” to Polka – informuje TVP Info
• Policja w Reutlingen: to nie był atak terrorystyczny
Do incydentu doszło po godz. 16 w centrum Reutlingen w okolicach centralnego dworca autobusowego. Napastnika zatrzymano. Według „Die Welt” to 21-letni Syryjczyk. O jego motywach nic na razie nie wiadomo. Na Twitterze pojawiły się informacje, że mężczyzna zaatakował przechodniów przed lokalem serwującym kebaby. Według informacji gazety „Bild” kobieta, która zginęła, była pracownicą tego lokalu. Wcześniej miało dojść do kłótni między kobietą a sprawcą napadu – dodaje „Die Welt”. Ofiarą ataku padła Polka – pisze „Bild”.

„Bild” pisze, że kiedy doszło do napaści ludzie zaczęli uciekać w panice. Cytuje też naocznego świadka, który powiedział, że „sprawca był całkiem oszalały” i że „nawet gonił z maczetą policyjny radiowóz”.
busy do niemiec

Ten sam świadek powiedział, że przejeżdżający tamtędy kierowca „przyspieszył i potrącił napastnika”. „Bild” zamieszcza zdjęcie leżącego na chodniku mężczyzny, przy którym stoi dwóch policjantów. Nieco dalej widać trzeciego funkcjonariusza i leżącą koło niego maczetę.

Rzecznik policji ujawnił, że Syryjczyk wystąpił w Niemczech o azyl. Powiedział też, nie podając szczegółów, że w przeszłości mężczyzna był zamieszany w incydenty, w których inni ludzie odnieśli obrażenia.Rzecznik powiedział, że Syryjczyk najprawdopodobniej działał w pojedynkę. Podkreślił, że obecnie nie ma już żadnego zagrożenia. Zdaniem policji atak Syryjczyka nie był aktem terroryzmu, lecz był wywołany konfliktem osobistym.

źródło: wp.pl