• Niemcy wzmacniają kontrole na granicy ze Szwajcarią
• Od początku roku odnotowano wzrost nielegalnych uchodźców o 40 proc.
• Przyczyną wzrostu presji na ten odcinek granicy jest zamknięcie tzw. szlaku bałkańskiego
busy do niemiec

Niemcy wzmocniły kontrole na swojej granicy ze Szwajcarią ze względu na rosnącą liczbę imigrantów z tego kierunku – podała w niedzielę szwajcarska gazeta „Neue Zuericher Zeitung”.

Berlin skierował na granicę ze Szwajcarią dodatkowe siły: 90 funkcjonariuszy straży granicznej i 40 policjantów – powiedział „NZZ” minister finansów Szwajcarii Ueli Maurer.
Od początku roku ze Szwajcarii do Niemiec nielegalnie przedostało się według źródeł szwajcarskich 3385 imigrantów, co oznacza wzrost o 40 proc. w porównaniu z rokiem 2015.

busy holandia polska

Niemieckie MSW potwierdziło wzrost liczby uchodźców przekraczających nielegalnie szwajcarsko-niemiecką granicę. Dziennie dochodzi do około 50 naruszeń granicy – twierdzi Berlin.
Przyczyną wzrostu presji na ten odcinek granicy jest zdaniem władz niemieckich zamknięcie tzw. szlaku bałkańskiego, którym do wiosny przedostawała się większość imigrantów z Bliskiego Wschodu.
„NZZ” spekuluje, że do wzrostu liczby nielegalnych imigrantów w Niemczech mogły przyczynić się władze Szwajcarii. Umieszczają one imigrantów wjeżdżających z Włoch w ośrodkach położonych przy granicy z Niemcami. Do końca lipca z tych ośrodków „zniknęło” ponad 4,8 tys. osób; większość z nich wyjechała zapewne do Niemiec – przypuszcza „NZZ”.

źródło: wp.pl