Augsburg, Stuttgart i Frankfurt pierwszymi większymi miastami, w których Niemcy będą stanowić mniejszość – czytamy niepokojącą dla Niemców prognozę w gazecie ‚Augsburger Allgemeine’.

 

Jens Schneider w wywiadzie dla gazety Augsburger Allgemeine analizuje, że Augsburg będzie jednym z „pierwszych dużych niemieckich miast, gdzie ludzie ze środowisk imigracyjnych będą stanowić większość społeczeństwa.”

Profesor Schneider, który osobiście popiera masową imigrację do Niemiec i Europy wyjaśnia, że oficjalne statystyki pokazują, że jedna na pięć osób mieszkająca w Niemczech ma zagraniczne korzenie. Dzieje się tak zwłaszcza w obszarach miejskich, gdzie odsetek „ludzi z rodzin imigranckich” wzrasta wykładniczo.
3
 
W Augsburg zagraniczne korzenie posiada 43 procent mieszkańców. Eksperci prognozują, że także Stuttgart i Frankfurt dołączą do pierwszych miast, w których imigranci staną się większością. – mówi w wywiadzie. Tendencja ta jest szczególnie widoczna wśród dzieci w wieku przedszkolnym, gdzie ponad połowa wszystkich sześciolatków to imigranci.

Również ponad połowa osób z rodzin imigranckich jest już w posiadaniu obywatelstwa niemieckiego. Schneider przekonuje, że „integracja będzie największym wyzwaniem w najbliższych latach.”

źródło: ndie.pl