Niemcy : Tragiczny wypadek w niemieckiej miejscowości Traitsching, w Bawarii. Jadący lawetą na opolskich tablicach rejestracyjnych 27-letni kierowca z Polski stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierki i zjechał z drogi. Młodego mężczyzny nie udało się uratować. Sprawą zajmuje się niemiecka prokuratura.27-letni Polak siedział za kierownicą lawety na opolskich tablicach rejestracyjnych. Przewoził na niej dwa samochody osobowe. Prawdopodobnie jechał od drogą B20 od Cham w kierunku Straubinga. Według wstępnych ustaleń niemieckiej policji, mężczyzna w bawarskiej miejscowości Traitsching stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne barierki. Siłą uderzenia była tak duża, że laweta wraz z załadunkiem wpadła do sporego rowu.

Teren na którym doszło do wypadku został dokładnie przeszukany. Służby ratunkowe sądziły, że 27-latek mógł nie podróżować sam. Do poszukiwań wykorzystano nawet policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Nikogo jednak nie odnaleziono. Młody Polak nie miał zapiętych pasów, toteż w momencie wypadku wyleciał przez przednią szybę. Pomimo przeprowadzonej na miejscu reanimacji nie udało się go uratować.
3

Laweta oraz przewożone nią pojazdy uległy zniszczeniu. Zostały zabezpieczone przez tamtejszą policję. Ich wartość oszacowano na 70 tys. euro. Sprawą zajęła się niemiecka prokuratura. Nie wiadomo, kiedy ciało 27-latka wróci do Polski.
źródło: fakt24.pl

(Visited 3 009 times, 1 visits today)