• Rząd Niemiec stworzy 100 tys. miejsc pracy dla imigrantów oczekujących na decyzję azylową
• W ciągu trzech lat zostanie na to przeznaczony miliard euro
Rząd Niemiec postanowił stworzyć 100 tys. miejsc pracy dla imigrantów oczekujących na rozpatrzenie wniosków o azyl przez Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców. W najbliższych trzech latach Berlin wyda na ten cel 1 mld euro. Koordynacją programu, który ma być wdrożony już w sierpniu, zajmie się Federalna Agencja Pracy.

Minister pracy i spraw socjalnych Andrea Nahles powiedziała, że stworzenie uciekinierom możliwie wcześnie szansy na zapoznanie się z niemieckim rynkiem pracy jest decyzją „słuszną i ważną”.
2

Oferty pracy przeznaczone są przede wszystkim dla imigrantów, którzy muszą się liczyć z dłuższym okresem oczekiwania na decyzję. W pierwszej kolejności rozpatrywane są wnioski osób z Syrii i innych krajów, w których toczy się wojna. Inni wnioskodawcy muszą czekać na rozpatrzenie wniosku i ewentualnego odwołania przez wiele miesięcy, a nawet lat.

Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) został w minionych miesiącach wzmocniony finansowo i personalnie, jednak kilkaset tysięcy wniosków z ubiegłych lat czeka nadal na rozpatrzenie.
źródło: wp.pl


(Visited 70 times, 1 visits today)