Co najmniej dwie osoby zginęły wskutek zawalenia się przęsła nowo budowanego mostu na autostradzie w Werneck pod Schweinfurtem w Bawarii. Sześć osób odniosło ciężkie obrażenia, ale niektóre doniesienia mówią o jeszcze większej liczbie rannych.

Ratownicy szukają pod gruzami mostu dalszych, ewentualnych ofiar. Część mostu stanowiącego element autostrady A7 zawaliła się na długości 40 metrów i spadła 20 metrów, przewracając rusztowanie, na którym pracowali robotnicy – podały niemieckie media.

Nawet kilkanaście ofiar? Bawarski minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann poinformował, że w wypadku zginęło co najmniej dwóch robotników. Rzecznik centrum ratunkowego w Schweinfurcie powiedział natomiast, że wie o trzech ofiarach śmiertelnych i 12 rannych.
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Policja nie wyklucza, że pod gruzami mostu znajdują się kolejne ofiary. Na placu budowy było 20 robotników. W rejon wypadku skierowano pięć helikopterów i ratowników z psami. Nowy most nad doliną Schraudenbach ma zastąpić liczącą 50 lat dawną konstrukcję. Ruch na A7 odbywa się pomimo wypadku bez zakłóceń, ponieważ samochody korzystają nadal ze starego mostu.
źródło: tvn24.pl


(Visited 1 977 times, 1 visits today)