25-letnia Aqilah Sandhu podczas stażu w kancelarii prawnej dostała zakaz noszenia chusty na głowie. Młoda prawniczka postanowiła walczyć o swoje prawa i pozwać Bawarię. Sąd przyznał jej rację.
Nosząc chustę, 25-latka była wykluczona z większości obowiązków. Sąd Najwyższy wysłał jej list informujący, że w hidżabie nie może przesłuchiwać świadków ani „wypełniać innych obowiązków prawnika”. Aqilah wytłumaczono, że hidżab osłabia zaufanie do neutralności religijnej wymiaru sprawiedliwości.

Wierzę, że w Niemczech najważniejsze są zasługi człowieka i uważam, że to wstyd, że jestem postrzegana tylko przez pryzmat wyglądu – czytamy wypowiedź Aquilah Sandhu w The Local.

7
W Bawarii nie ma prawa zabraniającego aplikantom używania symboli religijnych. Aquilah Sandhu poczuła się niesprawiedliwie potraktowana i odsunięta od obowiązków, dlatego sprawę postanowiła rozwiązać w sądzie.
Sędzia przyznał, że dziewczyna ma rację. Kraj Bawarii nie mógł jej zabronić noszenia chusty. Tamtejszy minister sprawiedliwości Winfried Bausback nie pogodził się z wyrokiem i zapowiedział apelację. Wypłacenie Aquilah odszkodowania w wysokości 2 tys. euro stoi pod znakiem zapytania.

źródło: o2.pl