Matthäus: Nie liczcie na wygraną, jesteśmy dla Was za mocni!
Mistrz świata z 1990 roku mówi, że porażka Niemców z Polską na Stadionie Narodowym to wpadka po mundialu i na EURO powtórki nie będzie.Michał Pol: Niemcy wygrały tylko jeden z czterech ostatnich meczów z Polską, raz przegrały i dwa razy padł remis. Jakiego spotkania i wyniku spodziewa się pan 16 czerwca na Stade de France?
Lothar Mathäus: Z tego co pamiętam, Polska wygrała z Niemcami pierwszy raz w swojej piłkarskiej historii. Rozumiem, że marzy wam się kolejne zwycięstwo, ale zapomnijcie o tym. Jesteśmy dla was za mocni. Mamy lepszych indywidualnie zawodników i lepszą drużynę. Udało wam się nas pokonać tylko dlatego, że to był okres bezpośrednio po zdobyciu przez naszych piłkarzy mistrzostwa świata. Sukces nie zdążył im jeszcze wywietrzeć z głów. Sam najlepiej wiem, że po wygraniu mundialu musi upłynąć trochę czasu, zanim znów zaczniesz stąpać po ziemi. Przez rok było mi trudno zmotywować się do meczu z rywalami z ligi czy eliminacji mistrzostw Europy. W tyle głowy zawsze kołatało: „Hej, jestem cholernym mistrzem świata”.
BUSY DO NIEMIEC BEZ LIMITU BAGAŻU

Musiała minąć chwila, żebym znów nabrał głodu wygrywania. A druga rzecz – udało wam się też wykorzystać moment przebudowy drużyny, z której odeszło trzech kluczowych piłkarzy: Philipp Lahm, Per Mertesacker i Miro Klose. Chwilę trwało, zanim Joachim Löw ułożył klocki na nowo. Ale w końcówce eliminacji EURO 2016 wszystko już wróciło do normy i Niemcy odzyskali w pełni kontrolę nad swoim losem.

źródło: przegladsportowy.pl