Incydent na terenie jednego z ośrodków dla imigrantów w Berlinie. Policjanci zastrzelili uchodźcę, który zaatakował nożem współmieszkańca, podejrzanego o gwałt na dziewczynce.

Do ataku doszło w nocy z wtorku na środę w chwili, gdy funkcjonariusze wyprowadzali z ośrodka skutego kajdankami 27-latka, podejrzanego o gwałt na ośmiolatce. Agencja dpa informuje, że napastnikiem najpewniej był ojciec dziewczynki. Podczas ataku 29-letni mężczyzna krzyczał: „Nie przeżyjesz tego”.
busy do niemiec

Policjanci otworzyli ogień, by powstrzymać atak. Raniony mężczyzna został zabrany do szpitala, gdzie zmarł. Wszczęto rutynowe dochodzenie, jak po każdym użyciu broni, by wyjaśnić wszystkie okoliczności incydentu.

Funkcjonariusze zostali wezwani do ośrodka w dzielnicy Berlina Moabit, w związku z zarzutami wobec jednego z mieszkańców. Świadkowie twierdzili, że we wtorek wieczorem miał zwabić dziewczynkę do pobliskiego parku i tam zgwałcić.

Z niejawnego raportu niemieckiej policji, który w lipcu opublikował dziennik „Bild” wynika, że kraj zmaga się z rosnącym problemem przestępczości seksualnej, dokonywanej przez migrantów z krajów arabskich. W dokumencie Komisariatu Kryminalnego 12 wskazano między innymi na plagę gwałtów na basenach dokonywanych na dzieciach.
źródło: tvp.info