Milionom klientów największego niemieckiego banku włosy stają dęba. Nagle nie mają na koncie pieniędzy albo są na minusie.
Jakby nękany trudnościami finansowymi Deutsche Bank miał za mało problemów, dotknął go kolejny. Tym razem trafił bezpośrednio w klientów.
W pierwszych dniach czerwca konta wielu prywatnych klientów pokazały nagle minusowe saldo, wielu nie może pobrać w bankomatach gotówki, bo przekroczyli stojący im do dyspozycji limit.

Problem pojawił się w wyjątkowo niekorzystnym momencie, bo na początku miesiąca, kiedy większość osób płaci rachunki za czynsz, mieszkanie, prąd, ubezpieczenia itd. U niezliczonych klientów Deutsche Bank opłaty te zostały pobrane podwójnie lub potrójnie. W efekcie z kont zniknęły nagle wysokie sumy, u wielu pojawiło się minusowe saldo, sięgające nawet tysięcy euro.
Techniczna wpadka
Deutsche Bank poinformował, że „gorączkowo” pracuje nad usunięciem awarii. Jednocześnie uspokaja, że chodzi tylko o „problem w wyświetlaniu stron” serwisu bankowości elektronicznej – jak brzmi oficjalne stanowisko banku. Z powodu problemów technicznych nie są w ogóle wyświetlane albo pokazywane błędnie wpłaty i wypłaty z kont. W rzeczywistości jednak: „żadna z widocznych na ekranie transakcji nie została dokonana”.BUSY DO NIEMIEC BEZ LIMITU BAGAŻU

Deutsche Bank zapewnia, że klienci nie muszą podejmować żadnych kroków, korekta zostanie dokonana automatycznie.
Dla klientów to niewielka pociecha, bo dopóki bank nie usunie problemu, nie mogą sięgać po swoje pieniądze. Deutsche Bank nie jest w stanie powiedzieć, czy do weekendu usunie usterkę. Nie jest też w stanie podać, ilu klientów jest poszkodowanych. Według ostatnich informacji z usług banku korzystało w Niemczech osiem milionów prywatnych klientów. W mediach socjalnych kursują tymczasem doniesienia o 13 mln poszkodowanych.
źródło: dw.com