Przeskocz do treści

Niemcy: Kolejny zamach!? Staranował ciężarówką samochody. Są ranni

Niemcy. Porwał ciężarówkę, staranował 8 aut. Dziewięć rannych osób. To bilans incydentu, do którego doszło wczoraj w miejscowości Limburg w Hesji. Służby podejrzewają, że mógł to być zamach.

Kradzioną ciężarówką wjechał w samochody

Na jednym ze skrzyżowań w centrum Limburga, we wtorkowy wieczór młody mężczyzna wytargał najpierw z kabiny ciężarówki kierowcę, po czym próbował odjechać.


Po drodze staranował osiem samochodów stojących przed skrzyżowaniem. Jak podają niemieckie media sprawcą całego zdarzenia jest 32-letni Syryjczyk. Policja ujęła sprawcę zdarzenia. Przede wszystkim dokonano przeszukania w jego mieszkaniu w Langen znajdującego się około 80 kilometrów od Limburga, w którym doszło do zdarzenia. Jakie miał plany? Co chciał zrobić i do czego by doszło gdyby go nie ujęto, tego z całą pewnością nie dowiemy się nigdy.

Sprawca znany policji

Jak się później okazało mężczyzna był znany policji, ponieważ był już notowany i zatrzymywany za kradzieże oraz w sprawach w związku z uszkodzeniem ciała. Syryjczyk starał się przede wszystkim o azyl w Niemczech. Przyjechał do Niemiec w trakcie jednej z fal w 2015 roku. Prawdopodobnie wydalą go z Niemiec, ponieważ w październiku br. odrzucono jego wniosek o azyl.

źródło: onet/pap/wp

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat