Aż 11 800 euro rocznie – tyle kosztuje utrzymanie każdego syryjskiego uchodźcy przez niemieckiego podatnika. Dane przedstawił niemiecki rząd w odpowiedzi na interpelację klubu parlamentarnego Lewicy.

Dziennik „Bild” wskazuje, że w tej kwocie mieszczą się koszty zakwaterowania, utrzymania, opieki nad młodocianymi uchodźcami, którzy przybyli do Niemiec bez opieki dorosłych, przedszkola dla dzieci, szkoły, kursy językowe i organizowanie schronisk.

Do tego dochodzą dodatkowe, nieuwzględnione przez rząd koszty szkolenia zawodowego i innych inicjatyw na rzecz integracji ekonomicznej osób ubiegających się o azyl oraz wydatków w związku z deportacją migrantów, którzy nie otrzymali azylu.

Samorządowe zrzeszenie niemieckich miast (Deutscher Staedtetag) przewiduje, że samorządom brakować będzie 2,3 mld euro na pokrycie kosztów zaopatrzenia imigrantów – informuje telewizja Deutsche Welle.

Wiceprzewodniczący organizacji Ulrich Maly (SPD) wskazał, że samej Bawarii, która według ustalonego klucza relokacji uchodźców ma przyjąć 15,5 proc. wszystkich imigrantów przebywających do Niemiec i musi ponieść koszty ich utrzymania, zabraknie 350 mld euro.

źródło: .tvp.info

(Visited 581 times, 2 visits today)