Władze zarządziły w środę wieczorem ewakuację wielkiego centrum handlowego w Bremie na północy Niemiec, gdzie poszukiwany jest 19-letni Algierczyk. Młody mężczyzna zbiegł ze szpitala psychiatrycznego. „Nie jest to operacja antyterrorystyczna” – podaje policja.
Nie ma dowodu, że istnieje jakiekolwiek zagrożenie i nie jest to operacja antyterrorystyczna – powiedziała rzeczniczka policji, dementując tym samym wcześniejsze doniesienia dziennika „Bild”. Dodała, że centrum handlowe jest puste, a poszukiwany wciąż pozostaje na wolności.

Wcześniej policja podała w komunikacie, że „podejrzany mężczyzna był widziany w Weserpark”, centrum handlowym o powierzchni 70 tys. metrów kwadratowych. Na miejsce skierowano wielu policjantów, w tym ze specjalnej grupy zadaniowej, teren otoczono.

Policja zarządziła ewakuację, by łatwiej było przeszukać centrum handlowe, a także by ograniczyć potencjalne zagrożenie dla przebywających tam osób.
Niedziela do Polski

AFP odnotowuje, że w Niemczech panuje duża nerwowość po przeprowadzeniu w ciągu dziesięciu dni dwóch zamachów, do których przyznało się Państwo Islamskie, a także masakry, jakiej dokonał młody Niemiec o irańskich korzeniach w centrum handlowym w Monachium, gdzie zginęło dziewięć osób.źródło: rmf24.pl