Minister finansów Wolfgang Schaeuble zamierza przeznaczyć w budżecie na przyszły rok 19 miliardów euro na integrację uchodźców. Do 2020 roku nakłady na ten cel mają przekroczyć 77 miliardów euro – wynika z projektu budżetu, o którym pisze „Seuddeutsche Zeitung”.


Rząd zamierza przeznaczyć środki na rozpatrywanie wniosków o azyl, integrację imigrantów, którym przyznano status azylanta bądź uchodźcy, w tym naukę języka niemieckiego, oraz szkolenia umożliwiające imigrantom zdobycie pracy.

Projektowane kwoty nie uwzględniają postulatów krajów związkowych, domagających się od władz centralnych opłaty ryczałtowej dla każdego imigranta. Odpowiedzialność za ulokowanie i utrzymanie imigrantów po przybyciu do Niemiec ponoszą władze lokalne – landy.
0005NMCG8R6J8IW0-C431

Rząd zamierza przeznaczyć więcej pieniędzy na bezpieczeństwo wewnętrzne. MSW otrzyma dodatkowo 1,5 mld euro na stworzenie 1950 nowych etatów w policji federalnej i Federalnym Urzędzie Kryminalnym. Zwiększy się też – o 1,7 mld euro do 36,6 mld euro – budżet Bundeswehry.

Pomimo wyższych wydatków niemiecki budżet pozostanie w przyszłym roku zrównoważony. Rząd nie planuje też żadnych nowych długów do 2020 roku. Jest to możliwe dzięki rosnącym wpływom z podatków, niskiemu bezrobociu oraz spadającemu oprocentowaniu kredytów – tłumaczy „Sueddeutsche Zeitung”.
Busy do Holandii. Codzienne przejazdy bez limitu Bagażu

źródło: rmf24.pl