Przeskocz do treści

Niemcy chcą się pozbyć imigrantów? Podobno nawet mają już plan…

Niemiecki rząd potwierdza, że przygotowuje nową ustawę o wydalaniu z kraju imigrantów, którzy nie dostali azylu. "Bild am Sonntag" donosi, że w ministerstwie spraw wewnętrznych opracowano pięciopunktowy plan działań, który ma pomóc w szybszym pozbywaniu się przybyszy.\\

Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Projekt ma nazywać się "Druga ustawa o lepszym wyegzekwowaniu obowiązku opuszczenia Niemiec". Póki co rząd nie ogłosił jakie założenia zawiera nowy plan.

"Bild am Sonntag" podaje, że jednym z punktów jest obowiązek zgłaszania przez imigrantów zamieszkałych w kwaterach zbiorowych zamiaru ich opuszczenia w godzinach między północą a 6 rano. Jeżeli tego nie uczynią mają zostać aresztowani. MSW dementuje jednak te doniesienia.

Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Jak podaje dw.com rzecznik prasowy ministra Seehofera przyznał w oświadczeniu dla prasy, że "w najbliższym czasie ministerstwo spraw wewnętrznych przedłoży projekt ustawy zawierającej uregulowania dotyczące osób mających nakaz opuszczenia Niemiec i postanowienia ułatwiające ich readmisję."

Niemcy chcą się pozbyć imigrantów

"Bild am Sonntag" podaje też, że na imigrantów zostanie nałożony obowiązek pobierania w ośrodkach zakwaterowania skierowanych do nich listów zawierających decyzję o wydaleniu za pokwitowaniem. Dzięki temu urzędy wiedziałyby, kiedy przybysz dowiedział się o obowiązku opuszczenia kraju.

Ponadto imigranci mieliby również otrzymywać bilety lotnicze i mieć zagwarantowaną większą ilość miejsc w samolotach. Pojawił się również pomysł, by w ośrodkach dla imigrantów zatrudnić na stałe lekarzy, którzy mogliby w każdej chwili sprawdzić czy stan zdrowia osoby wydalanej pozwala na podróżowanie.

źródło:niezalezna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WhatsApp chat