• Napastnik uzbrojony w maczetę zabił kobietę i ranił dwóch innych ludzi w mieście Reutlingen na południu Niemiec – informuje gazeta „Bild”
• „Die Welt”: napastnikiem jest 21-letni Syryjczyk, ofiarą – kobieta pracująca w lokalu z kebabamiNapastnik uzbrojony w maczetę zabił kobietę i ranił dwóch innych ludzi w mieście Reutlingen w Badenii-Wirtembergii – informują niemieckie gazety w wydaniach online. Dwa dni wcześniej w stolicy sąsiedniej Bawarii szaleniec zastrzelił dziewięć osób.

Napastnika z Reutlingen zatrzymano. Według „Die Welt” to 21-letni Syryjczyk. O jego motywach nic na razie nie wiadomo. Na Twitterze pojawiły się informacje, że mężczyzna zaatakował przechodniów przed lokalem serwującym kebaby. Według informacji gazety „Bild” kobieta, która zginęła, była pracownicą tego lokalu.„Bild” pisze, że kiedy doszło do napaści ludzie zaczęli uciekać w panice. Cytuje też naocznego świadka, który powiedział, że „sprawca był całkiem oszalały” i że „nawet gonił z maczetą policyjny radiowóz”.

Ten sam świadek powiedział, że przejeżdżający tamtędy kierowca „przyspieszył i potrącił napastnika”. „Bild” zamieszcza zdjęcie leżącego na chodniku mężczyzny, przy którym stoi dwóch policjantów. Nieco dalej widać trzeciego funkcjonariusza i leżącą koło niego maczetę.
busy do niemiec

źródło: wp.pl

(Visited 3 129 times, 1 visits today)