Na niemieckim odcinku Autostrady A4 w okolicach miejscowości Ohorn doszło do tragedii. Na drodze został śmiertelnie potrącony 59-letni obywatel Polski.
Patrol niemieckiej policji autostradowej dostał zgłoszenie, że w nocy na autostradzie leży potrącony jeleń.Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl
Codzienne wyjazdy Busem do Holandii +48 533 123456, otobus.com.pl

Niestety po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce zdarzenia okazało się, że to nie zwierzę a śmiertelnie potrącony mężczyzna. Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 maja. ale dopiero dzisiaj 31 maja Rzecznik policji w Gorlitz podał do publicznej informacji, że zidentyfikowane ciało należało do 59-latka z Polski.
Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie, ponieważ nie jest wiadome dlaczego mężczyzna znalazł się na Autostradzie.

Toedlicher_VKU_Ohorn_A4__9__baa40412c1

Rzecznik policji: Aby znaleźć się w tym miejscu trzeba pokonać aż 2 rzędy balustrad przy autostradzie.

W toku śledztwa i po wykonaniu oględzin oraz sprawdzeniu monitoringu. Policja poszukuje aż czterech samochodów które prawdopodobnie brały udział w zdarzeniu. Z informacji policji wynika, że identyfikacja zwłok trwała tak długo ponieważ obrażenia, które odniósł nieżyjący Polak były bardzo rozległe.
Według ustaleń Polak spał w samochodzie na parkingu przy autostradzie. Około godziny 0:30 opuścił parking i przeszedł pas autostrady następnie bariery oddzielające jezdnie i wszedł na pas w przeciwnym kierunku, gdzie został śmiertelnie potrącony.
Policja przesłuchuje teraz świadków zdarzenia i prowadzi śledztwo mające na celu odnalezienie sprawcy oraz ustalenia przyczyn wypadku.

źródło radiolausitz

(Visited 766 times, 7 visits today)