W nawałnicach i ulewach, które od niedzieli wieczór przeszły nad Badenią-Wirtembergią i Bawarią na południu Niemiec, zginęły co najmniej 4 osoby; są też ranni – podaje „The Guardian”. Wcześniej agencje informowały o co najmniej 3 zabitych.
Kim są ofiary? Jak podał „The Guardian”, jedna z nich to 13-letnia dziewczynka, która w czasie nawałnicy szukała schronienia pod mostem i została potrącona przez tramwaj. Towarzyszącemu jej 12-latkowi nic się nie stało, ale jest w szoku podała policja w Aalen W Schwaebisch Gmuend w czasie akcji ratunkowej śmierć poniósł strażak – podała w poniedziałek telewizja ARD. Zmarła także osoba, którą ratował. W Weissbach w zalanym przez deszcz w podziemnym garażu utopił się 60-letni mężczyzna.
Miejscowe władze mówią o kataklizmie. Wskutek powodzi wywołanej nawałnicą ucierpiała szczególnie miejscowość Braunsbach w północnej części Badenii-Wirtembergii. Z brzegów wystąpiła przepływająca przez miasteczko rzeka niszcząc kilka domów i porywając samochody. Z zagrożonego terenu ewakuowano mieszkańców. ARD podała, że w ciągu godziny spadło tam 70 litrów wody na metr kwadratowy.

Zniszczenia zanotowano także w regionie Ansbach w Bawarii. Ulewa zalała ulice i piwnice domów, płynąca woda porywała zaparkowane na ulicach samochody
7

źródło: GAZETA.pl