Niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” sugeruje, że jeśli Jarosław Kaczyński nie zaprzestanie „demontowania państwa prawa”, to zaplanowany na lipiec szczyt NATO powinien zostać przeniesiony z Warszawy do jednej ze stolic państw bałtyckich.

 

Przecież to wyraźna ingerencja w interesy Polski i próba podkopania rządów Prawa i Sprawiedliwości!

Autor materiału pisze o wielkim dylemacie przed który może stanąć UE, gdyby zaistniała potrzeba zastosowania sankcji wobec Polski. Wskazuje, że Polska jest sojusznikiem UE i NATO, a ewentualne kary źle wpływają na sojusze.

Zdaniem „FAZ” powinno w sprawie Polski zareagować NATO.

– NATO musi reagować, ale nie może osłabić obietnic dotyczących ochrony – czytamy.

Serio? Nie wolno tak zostawić tej sprawy i takiej publikacji.

Niemcy to naród prosty. Wystarczy na nich porządnie huknąć i usiądą na tyłki, bo oni nauczeni są żyć jak roboty – pracować, płacić podatki i maszerować – co głosi stara dobra pruska maksyma.

Camping (1)

 

 

Media niemieckie celowo nie mówią prawdy o przestępstwach imigrantów, a niemieckie służby zabierają obywatelom ich mienie, żeby następnie mieszkania, albo obiekty przemysłowe przekształcić w ośrodki dla imigrantów. I oni uczą nas demokracji?

Nie wolno się poddać – nigdy! Polska się zmienia, widać to gołym okiem, a środowiska, którym zmiany nie są na rękę, starają się wszystko blokować.

W kontekście tekstu w „FAZ” warto zastanowić się, czy ktoś nie dał publicyście gazety jakieś inspiracji do napisania artykułu. Może jakiś wpływowy polityk, który jeszcze niedawno zajmował w Polsce wysokie stanowisko, a teraz już jest w dalekim odwrocie? Niech każdy sam zastanowi się, kto to może być.

A może służby? Niemiecka BND jest znana z tego, że podsyła praktycznie gotowe teksty dziennikarzom, co ujawnił kilka lat temu były reporter „FAZ”.Ciekawe jest to wszystko…

A tak swoją drogą, to niemieckie władze muszą pamiętać, że kwestia reparacji wojennych jest nadal otwarta, o czym nie tak dawno przypomniał prezes PiS Jarosław Kaczyński.