Przeskocz do treści

Nie odkręcajcie kranów! 22 miasta w Polsce ze skażoną wodą

Uwaga! Należy w tym momencie szczególnie uważać, żeby nie narazić swojego zdrowia na szwank. 22 miasta w Polsce mają problem, którym jest skażona woda. Lepiej nie odkręcajcie kranów.
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami
Codzienne busy do Holandii, Niemiec Belgii i Polski, bez przesiadek, pod dom nowymi autami

Mieszkańcy 22 miejscowości walczą z ogromnym problemem. Skażona woda uprzykrza im życie. W pobranej próbce znaleziono paciorkowce – wypicie takiej wody byłoby bardzo dużym zagrożeniem dla zdrowia.

Do miast, które zmagają się zanieczyszczeniem wody w kranach, dostarczana jest woda w butelkach. Problem dotyczy powiatu buskiego, w województwie Świętokrzyskim.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku-Zdroju wydał oficjalny komunikat o tym, że woda pochodząca z wodociągu Wolica, w której wykryto zanieczyszczenie, nie nadaje się do picia, kąpieli, mycia owoców i warzyw, naczyń kuchennych oraz wytwarzania lodu.
Codzienne przejazdy busem z Polski do Holandii Zadzwoń +48 533 123 456
Codzienne przejazdy busem z Polski do Holandii Zadzwoń +48 533 123 456

Skażona woda w 22 miejscowościach

W tym momencie problematyczny wodociąg jest czyszczony i wielokrotnie płukany. Do momentu, aż skażona woda odzyska prawidłowe parametry, mieszkańcy muszą używać wyłącznie tej butelkowanej.

Odbierać ją mogą u sołtysów, w Urzędzie Miasta i Gminy w Busku-Zdroju oraz siedzibie Referatu Gospodarki Komunalnej w Wolicy.Problem dotyczy miejscowości: Stopnica, Białoborze, Bosowice, Czyżów, Dziesławice, Falęcin Nowy, Falęcin Stary, Jastrzębiec, Kąty Stare, Folwarki, Kąty Nowe, Klępie Dolne, Klępie Górne, Mariampol, Borek, Mietel, Nowa Wieś, Szklanów, Suchowola, Szczeglin, Wolica, Zaborze, Żerniki Dolne.

źródło: Pikio.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *