• Po referendum ws. Brexitu liczba homofobicznych ataków na Wyspach wzrosła o 147 proc. – podaje „The Independent”
• Podczas jednego z incydentów maszerujący ulicami Londynu tłum śpiewał: „Najpierw wyrzucimy Polaków, a potem gejów”
• Od czasu referendum na Wyspach o 57 proc. wzrosła ilość tzw. przestępstw z nienawiści

 

wielka_brytania_flagi_brexit_afp625

Liczba homofobicznych ataków wzrosła w Wielkiej Brytanii o 147 proc. w ciągu trzech miesięcy od referendum ws. Brexitu – wynika z danych zebranych przez Galop – organizację walczącą z przemocą wobec przedstawicieli środowiska LGBT.

Według tych danych liczba incydentów, do których doszło w lipcu, sierpniu i wrześniu, jest o 147 proc. wyższa niż w analogicznym okresie w 2015 roku.

Jak zauważa „The Independent”, od czasu referendum, które zdecydowało o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, o 57 proc. wzrosła ilość tzw. przestępstw z nienawiści – m.in. na tle rasowym i religijnym. 51 proc. napastników odwoływało się do referendum, jednak częściej niż Europejczycy atakowani byli Azjaci. Jak czytamy w „The Independent”, akty rasizmu, do których dochodzi od czasu referendum, dotykają też społeczności LGBT.Przedstawiciel Galop Nik Noone zwraca uwagę na stosunkowo niski wymiar kar grożących za homofobiczne ataki. – Najwyższa kara pozbawienia wolności, jaką sąd może wymierzyć w przypadku ataku homofobicznego, transfobicznego lub związanego z niepełnosprawnością wynosi sześć miesięcy. To tylko jedna czwarta maksymalnego, dwuletniego wyroku za przestępstwa na tle rasowym czy religijnym” – powiedział Noone cytowany przez „The Independent”.

ZŁODZIEJE BYLI GWAŁCENI PRZEZ 5 DNI, BO WŁAMALI SIĘ DO DOMU POTĘŻNEGO GEJA

Wolfman-Burglary-1

 

źródło: wp.pl

(Visited 249 times, 1 visits today)